Není myš jako myš

IMG_20171211_114827.jpgByla jednou jedna taková dost podivná myš. Kdo ji uviděl, tak se jí buď smál nebo se jí bál. No není divu, protože byla skutečně podivná. A tahle myš, budeme jí říkat Divnomyš, byla k vidění v šatně jedné mateřské školky v Praze, ve třídě Myšek.
Tedy nedovedu si představit celou třídu podobných a nebo stejných myšek, jako byla tato Divnomyš. Naštěstí my víme, že ve třídě nebyly samé skutečné myšky, ale byly to děti a jejich třída se tak jenom jmenovala. Prostě třída Myšek. A protože potřebovaly nějakého maskota, byla jakousi záhadou zvolena právě naše Divnomyš. Byla to tedy reprezentantka, i když byla naprosto divná. No, kdo ví, jak dlouho už v té šatně visela a možná i proto vypadala tak vyhuble a omšele. O tom, že by měla být reprezentantkou, by mohl mít pochybnosti kde kdo.
Jednoho dne se paní ředitelka s paní učitelkou rozhodly, že udělají změnu a milou myš vymění. Jenže toho chtěly rovnou víc a nevěděly, kam se obrátit. Na štěstí si na pomoc zavolaly firmu s takovým skotačivým názvem, myslím, že Hupík se jmenuje. 
A tak se stalo, že do školky přijela paní s pánem, takoví dva Hupíci, a když uviděli Divnomyš, slíbili, že vytvoří myšku krásnější, hodnou reprezentace, veselou a na přání paní učitelky jí udělají také šatičky. 
Jak slíbili, tak také udělali. Asi za měsíc už visela na stěně v šatně nová, veselá myška, která dostala za úkol nejen reprezentovat, ale i hlídat krásnou magnetickou nástěnku, kterou pán s paní také vyrobili.
A děti se radovaly, když nástěnku s myškou viděly, volaly jeden přes druhého "Hustýýý !!!!" a řekly si, že teď budou ještě víc malovat samé nové obrázky a na nástěnce je vystavovat svým rodičům. A myšce parádnici vyrobí různé šatičky a pomocí magnetků jí je budou převlékat. Je to totiž velká parádnice, jako každá holčička.
No a tady končí příběh jedné Divnomyši a začíná příběh Krasomyši v šatně jedné mateřské školky...
IMG_0107.JPG 
A kdo si myslí, že se to nestalo nebo jak na tohle vůbec někdo mohl přijít, tak mi věřte, že je to tak a já jsem toho důkazem.
 
PS. Pokud ve své školce, škole či družině objevíte jakoukoliv více či méně podobnou "DIVNOTU", s důvěrou se na nás obraťte.
 
 
logo-janinka.jpg
 
   Jana alias Hupík