Počítače a špendlíky

IMG_20170911_101843.jpgpřed pár dny mi zavolala kamarádka: „Jani přijeď! Dostala jsem peníze a potřebuji, aby jsi změřila stěny na nástěnky. 
Konečně ty naše učitelky přišly na to, že magnetické nástěnky jsou lepší, než ty staré špendlíkové."
 
Měla je zatím na zkoušku jen v jedné šatně a když jsem viděla, jak si je krásně ozdobila, měla jsem velkou radost.
A ještě větší, když mi Mirka začala vyprávět, jakou radost dělají nástěnky jí.
 
„Mně teď úplně baví dělat nástěnku.
U těch starých jsem si musela dopředu rozvrhnout, kam který obrázek nebo informaci dám a když jsem to pak připíchla pracně špendlíkem někam do špatné části, musela jsem to sundat a přepichovat, protože se mi tam další papír už nevešel, jak jsem potřebovala.
Otrava, zničené nehty a ztráta času.
Teď je to úžasný! Dám si na obrázky magnet a jen to jednoduše přesouvám..."
 
„Sítě špatné nebyly, ale to kolíčkování je taky pracné." 
 
IMG_20170911_101856.jpg„A víš, jak dělám nástěnky s dětmi ??? Sednou si kolem mě a podávají mi obrázky, které namalovaly. A já je snadno dám na nástěnku, nemusím se bát, že mi někam mezi děti spadne špendlík."
 
Tak to jsem měla radost, že slyším, jak nástěnky fungují a slouží. Děláme je už asi pátým rokem ( nevím přesně, hrozně to utíká ), ale od Mirky jsem si prvně uvědomila tu situaci s naplánováním prostoru na nástěnce.
Že pokud se dá něco na špatné místo, třeba jen o kousek víc vlevo, vpravo, nahoru nebo dolů, musí se ty pracně zapíchané špendlíky zase vyndavat... A na takovou práci se asi moc těšit nedá.
 
Zapichování špendlíků do tvrdých korkových nástěnek je asi stejně nebo ještě víc otravný, jako psaní uvozovek na počítači.
Při psaní tohoto článku mám pocit, že jsem už ty uvozovky psát uměla, že mi tam prostě naskakovaly správně nahoře a dole, ale teď to prostě neposlouchá, pořád je mám nahoře...
Ale už vím jak na to - akorát budu muset mít po ruce vždy návod, protože moje hlava si to prostě nezapamatuje.  
Pomůcka pro mě a možná i pro někoho z Vás na psaní uvozovek aneb „proč to dělat jednoduše, když to jde složitě."
Nejdřív stisknout  Alt 0132, napsat text a na jeho konci stisknout Alt 0147.  Dále jsem se dočetla, že na počítačích s operačním systémem Mac OS se používá kombinace Alt + Shift + N, respektive Alt + Shift + H.
No ale to se mě prý netýká, řekl manžel.
Takže opět vím, proč jsem tenkrát šla na pajďák...prostě matiku a podobné technické vymoženosti nejsou pro mě.
To raději budu vymýšlet s jakou nástěnkou Vám udělat radost. A  pokud si je pořídíte, uvidíte, jak je to s nimi jednoduché.
 
 
logo-janinka.jpg 
 
Jana alias Hupík