Tvořeníčko, tvoření, tentokrát z listí...

20171017_114154.jpgnapadá mě jednoduchá hádanka - čeho je v přírodě hodně, dá se z toho tvořit a je to zadarmo? Na podzim vyhrává určitě listí ! Je krásně barevné a stačí se jen ohnout a sbírat.
Samozřejmě, že bukvice, žaludy, kaštany i šípky se také výborně hodí.
Nebo zajímavě tvarovaný klacík, kůra ze stromů, suchý mech a já nevím, co ještě. 
Dát si třeba krásně barevné listí do vázičky je jedna možnost, asi ta nejjednodušší. Ale můžete si z listí udělat např. plachty ke korábu z kůry. Možností je spousta, snad tolik, co listí. V Hradci Králové si v jedné školce vyrobili z listí dokonce deštník.20171017_114352.jpg
Suché, spadané listí spojili lepidlem, zpevnili zespodu špejlemi a větvička nebo klacík posloužil jako deštníková hůlka, držátko nebo jak se tomu říká.
A protože deštníků je v tomto podzimním období potřeba, rozhodly se paní učitelky do výroby vyzvat i rodiče dětí.IMG_20171017_113549.jpg
Informaci vyvěsily do každé šatny a aby ji nikdo nepřehlédl, umístily ji na novou magnetickou nástěnku ve tvaru zvonečku.
A zvonek to vyzvoní s úsměvem všem. Zvláště, když se školka jmenuje MŠ Zvoneček.
Mít takovou nástěnku určenou speciálně na právě probíhající akce vůbec není k zahození. A nemusí to být jen tvoření z listí.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
logo-janinka.jpg
 
Jana alias Hupík